Les Menuires styczen 2024

Przypominamy, że większość naszych informacji podajemy poprzez SMS-owy system informacyjny wysyłany na numery telefonów podane w formularzu rezerwacji. Informacje przesyłamy przed, jak i podczas trwania imprezy (wyjazdu) również w miejscu naszego zakwaterowania. Prosimy o podawanie numerów (formularz rezerwacji) których będziecie używać także podczas pobytu w stacji – tylko numery polskich operatorów (jeżeli w formularzu został podany inny nr telefonu – prosimy o kontakt w celu jego aktualizacji). 

PLAN WYJAZDU 05-14 STYCZNIA 2024
LES MENUIRES

WYJAZD Z KRAJU /autokar/

PIĄTEK 05.01.2024 

KATOWICE – zbiórka godz. 22.15 parking przy C.H LIBERO ul. Kościuszki 229 – od strony stacji paliw (w C.H. dostępny podziemny parking dla samochodów)

WROCŁAW  00.15 (po północy i kalendarzowo będzie to sobota 06.01.2023) Bielany Wrocławskie  parking przy KFC  ul. Tyniecka 4 

Cena dla osób dojeżdżających transportem własnym obniżona jest o 300 PLN (opcje dojazdu własnego należy zgłosić przy dokonywaniu rezerwacji / jeżeli opcja będzie dostępna).

Dla osób podróżujących samolotem organizujemy transfer z lotniska. W celu ustalenia szczegółów prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy (przed dokonaniem rezerwacji).

ZAKWATEROWANIE

SOBOTA 06.01.2024

Les Menuires, rezydencja Sowell 4* (apartamenty o podwyższonym standardzie). 

Zakwaterowanie do apart. w godzinach wieczornych (planowane spotkanie organizacyjne około godz. 21.00 w rezydencji) – powiadomienia wyślemy sms-em

APARTAMENTY

Nasze standardowe apartamenty w tej rezydencji są 4 i 6 osobowe. Wybór możliwy jest po  potwierdzeniu rezerwacji i dostępności danego apart. (liczba apartamentów jest ograniczona, zalecamy dokonanie rezerwacji odpowiednio wcześnie). W apartamentach mamy do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę z prysznicem lub wanną oraz toaletę). Opcjonalnie można zamówić apart 8 osobowy – są one droższe od standardowych i wymagają wcześniejszego zamówienia (najlepiej zaraz po uruchomieniu rezerwacji na stronie Klubu). W apartamencie (w zależności ilu osobowy apart) mamy do dyspozycji 2 lub 3 pomieszczenia (1 lub 2 sypialnie plus salon z aneksem kuchennym). Każde z pomieszczeń przeznaczone jest dla dwóch osób.  Sypialnia 1 : mamy do dyspozycji dwa łóżka pojedyncze lub jedno podwójne. Sypialnia 2 : 2 łóżka. Salon : kanapa dla dwóch osób lub 2 osobne. Istnieje też możliwość zakwaterowania w opcji SOLO czyli tylko jednej osoby w danym pomieszczeniu (w sypialni lub salonie). Zakwaterowanie w opcji SOLO wiąże się z dopłatą za wakat (wakat to opłata za drugie niewykorzystane łóżko w danym pomieszczeniu). Dopłata do opcji SOLO w apartamencie o podwyższonym standardzie wynosi 800 zł. Chętnych skorzystania z tej opcji prosimy o taką informację przy dokonywaniu rezerwacji. W późniejszym terminie (gdy już wyjazd jest kompletny) może nie być możliwości skorzystania z tej opcji. 

Na końcu naszego planu wyjazdu znajdują się przykładowe zdjęcia apartamentów w tej rezydencji..

KARNET NARCIARSKI

Nasz karnet obejmuje obszar Les Menuires 160 km tras narciarskich razem z obszarem St Martin gdzie znajduje się dużo łagodnych tras dla początkujących narciarzy.  Karnet ważny od niedzieli 07.01.2024 do piątku 12.01.2024 (6 dni narciarskich). Możliwa opcja rozszerzenia karnetu na cały obszar 3 Doliny (600 km tras narciarskich). Koszt rozszerzenie wynosi 80 € .

WYKWATEROWANIE

Opuszczenie apartamentów w sobotę 13.01.2024 w godzinach porannych. Szczegółowe informacje z dokładnymi godzinami sprawdzania apartamentów i ich opuszczenia prześlemy w piątek 12 stycznia po południu (dzień przed wykwaterowaniem). 

POWRÓT DO KRAJU

Przyjazd do Polski w niedzielę 14 stycznia. Planowane godziny przyjazdu: 

godz. 6.00 przyjazd do Wrocławia,      

 godz. 08.00 przyjazd do Katowic.

Uwaga! Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Zalecamy uzyskanie informacji od pilota (na miejscu przed wyjazdem). 

DODATKOWE INFORMACJE

Nasze miejsce zakwaterowania to rezydencja 4 gwiazdkowa (podwyższony standard względem tradycyjnych francuskich apartamentów) znajdująca się w centralnej części Les Menuires bezpośrednio przy trasach i wyciągach narciarskich (/ski in – ski out/ bez konieczności dojazdu skibusem).

W stacji znajdują się sklepy i marktey spożywcze oraz piekarnia. Dla chętnych będziemy organizować transport do wielkopowierzchniowego sklepu (Hipermarketu) w  celu zrobienia większych zakupów. 

Osoby decydujące się na pakiet „pełna lodówka” dopłacają 600 PLN przelewem na konto klubu – razem z przelewem za wyjazd. Ostateczne zamówienie pakietu możliwe najpóźniej 14 dni przed datą wyjazdu (zamówienie pakietu możliwe jest gdy wszystkie osoby z apartamentu decydują się na jego wykupienie). W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Szczegóły dot. organizacji wyjazdu oraz pakietu dostępne są również na naszej stronie (dział: INFO).

Kilka kilometrów od stacji Les Menuires mamy sąsiednią  stacje narciarską Val Thorens do której można się dostać trasami narciarskimi (dla osób z rozszerzeniem karnetu na 3 Doliny). Do Val Thorens możemy się też dostać darmowymi skibusami kursującym między stacjami. W Val Thorens znajduje się Centrum Sportowe /baseny, spa, korty tenisowe, kryte boisko i inne/. Wstęp do Centrum Sportowego jest dodatkowo płatny. 

Podczas pobytu w stacji będzie możliwość wykupienia szkolenia narciarskiego (również dla początkujących). 

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z naszymi regulaminami dot. organizacji transportu oraz pobytu w stacji.  Zobacz regulamin:  Regulamin transportu autokarem oraz Informacje ogólne

* Zaplanowane wycieczki mogą zostać odwołane z przyczyn niezależnych od nas ( przepisy Covid-19 , złe warunki atmosferyczne, zamknięcie wyciągów, brak odpowiedniej liczby chętnych).

 ** W związku z zaoszczonymi przepisami dot. pandemii Covid-19 wszystkie szczegóły dot. wycieczek będą aktualizowane na bieżąco w oparciu o aktualne lokalne przepisy sanitarne. 

WAŻNE

W celu sprawnego i szybkiego zakwaterowania uczestników po przybyciu do rezydencji, kaucję zwrotną 50 euro/os oraz opłatę klimatyczną 20 euro/os pilot będzie zbierał w autokarze. Prosimy przygotować wymaganą kwotę.  

Szczegółowe informacje dot. pobytu w stacji przekażemy na miejscu podczas spotkania organizacyjnego. Krótkie informacje oranizacyjne będziecie otrzymywać SMS-em w trakcie trwania wyjazdu na podany w formularzu rezerwacji Wasz numer telefonu. 

Przykładowe zdjęcia apartamentów w Les Menuires (zdjęcia poglądowe mogące się nieznacznie różnić od przydzielonych apartamentów). 

Telefon alarmowy SKIKLUB.PL

Na miejscu (w stacji) służymy pomocą w sprawach pilnych. Jeżeli potrzebujecie naszej pomocy prosimy dzwonić lub zostawić wiadomość na naszym alarmowym numerze telefonu. 

+48 888 888 807